2009. április 5., vasárnap

Pecunia non olet

Vespasianusnak nem volt igaza, a pénz igenis büdös. Különösen manapság, amikor összeomlik az egész mesterségesen felépített, felpuffasztott pénzügyi világ. A gömböc kipukkadt, és nagy a büdösség.
A közelgő krachot már jó ideje sokan felismerték. Elég csak David C. Korten könyvére gondolni, a Tőkés társaságok világuralmára. Már rég látta a laikus ember is, hogy az a rendszer, ami a semmiből állít elő pénzt, nem lehet hosszas életű. Homokra épített ház az ilyesmi, még ha kacsalábon forog, akkor is.
Az a szabadrablás, ami elég régen folyik ahhoz, hogy elég legyen belőle, remélhetőleg a végéhez érkezett. Sokat beszéltek a neoliberális elvek bukásáról. De ez a bukás nem csak a neolibsi elveké. Sokkal erősebb. Minden rendszer, ami a monetarizmusra építi fel magát, a végsőket lihegi. Hol vannak most azok, akik azzal édesgették az embereket a biztosító társaságok karmába-karjába, hogy ezek a stabilitás szimbólumai? Amikor olyan dino-biztosító is megbukott majdnem (csak az állami támogatás mentette meg), mint az amerikai AEG?
A pénz embereinek szemtelensége csak a vallások képviselőinek ordénáréságát múlta felül. Ahogy megkapták az állami segítséget, rögtön elosztották egy részét a szupervezetők között. Ezek a tetvek azt gondolják, hogy mivel pénzzel szélhámoskodnak, minden megengedhető nekik. Most már talán esély születik arra, hogy meg lehet változtatni ezt a szétmanipulált világot. És meg lehet szabadulni az élősködők számos fajtájától.

Nincsenek megjegyzések:

Gyuri bá

Soros György, mint filantróp és a nyílt társadalom támogatója - ezt próbálja elhitetni a baller oldal. Jobboldalon pedig a háttérhatalom fő...